Adobe Flash player yukleyiniz
TKDK Kastamonu İl Koordinatörlüğü

TKDK Kastamonu İl Koordinatörlüğü İlk Sözleşmeleri İmzaladı.


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kastamonu İl Koordinatörlüğü, 9. Başvuru Çağrı İlanı döneminde hibe desteği için başvuruda bulunan ve sözleşme imzalamaya hak kazanan başvuru sahipleriyle sözleşme imzalamaya başladı.
Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Desteklerini üretici ve girişimcilerle buluşturmak üzere kurulmuş olan TKDK 9. başvuru çağrı döneminde gelen projelerden 1. grup projelerin incelemesini tamamladı. İnceleme sonunda ‘Süt Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım’ tedbiri başlığı altında 2,  ‘Et Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım’ tedbiri başlığı altında da 2 başvuru sahibiyle sözleşme imzalanmıştır. Proje Başvuru sahipleri ise şöyledir; Öncüler Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 120 Başlık Süt Üretim Tesisi Kurulumu; Mustafa Aktaş 70 Başlık Süt Üretim Tesisi Kurulumu; Elekdağ Tarım, Hayvancılık Orman Ürünleri İnşaat Turizm San. ve Tic. A.Ş 240 Başlık Besicilik Yatırımı; Metin Şahin 200 Baş besi işletmesi projeleridir.
Söz konusu 4 projenin toplam maliyeti 7 milyon 702 bin 480 TL olup, Projeler sözleşmelerine uygun gerçekleştirildiği takdirde TKDK tarafından 4 milyon 843 bin 206 TL hibe desteği alacaklardır.
Kalan projeler ile birkaç haftalık süreçler içinde sözleşmeler imzalanmaya devam edecektir. 
Söz konusu projelerin önümüzdeki aylarda gerçekleştirilmesi ve yıl sonundan önce de ödemelerin yapılması hedeflenmektedir. 
Bu projelerin ve çok yakın tarihlerde çıkılacak yeni çağrılarda hazırlanacak projelerin İlimizin kalkınmasına büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.  Tüm yatırımcılarımıza ve Kastamonu’muza hayırlı olmasını dileriz